Kocioł piec CO z podajnikiem tłokowym szuflada 62kW do500m2

Dodane: Czwartek, 26 Lipiec, 2018  22:56
  • Cena: 11 800 zł
  • Kategoria: Dom i ogród / Ogrzewanie

Opis oferty:

Kocioł piec CO z podajnikiem tłokowym - szuflada 20kW do160m2 + ruszt wodny na paliwa stałe - węgiel, drewno itp.

Wykonanie: stal o grubości 6 mm.

Cena netto: 11800 zł

Cena brutto: 9600 zł

Specyfikacja techniczna:

Powierzchnia grzewcza kotła: 7,0 m2
Powierzchnia ogrzewana: do 500 m2
Pojemność zasobnika na opał: 250 kg
Typ sterownika: Signum 700

Kocioł typu KWSP-G, należy do nowej generacji kotłów opalanych paliwami stałymi. Automatyczny sposób podawania paliwa bezpośrednio na ruszt, w połączeniu z dokładnie dobraną ilością powietrza wdmuchiwanego w określone strefy komory paleniskowej sprawia, że urządzenie to, odznacza się wysoką efektywnością cieplną, i niezwykle niską emisją substancji szkodliwych do atmosfery, co potwierdzają wyniki badań przeprowadzonych w Instytucie Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu oraz inne atesty. Na ruszcie paleniska spala się tylko taka ilość paliwa, jaka jest konieczna dla uzyskania wymaganej ilości ciepła do ogrzania obiektu. Stałe produkty spalania czyli popiół i żużel spychane są do komory popielnikowej podczas automatycznego procesu podawania paliwa. Nad prawidłowym przebiegiem procesu spalania i utrzymywania temperatury czuwa mikroprocesorowy regulator.

Przeznaczenie kotłów KWSP-G:

Kotły typu KWSP-G przeznaczone są do podgrzewania wody w układach otwartych centralnego ogrzewania do temperatury na wyjściu z kotła nie przekraczającej 95oC. Znajdują one zastosowanie w instalacjach centralnego ogrzewania i centralnej ciepłej wody, zarówno grawitacyjnych jak i pompowych. Przeznaczone są do ogrzewania obiektów mieszkalnych jednorodzinnych i wielorodzinnych, obiektów użyteczności publicznej takich jak: szkoły, urzędy, obiekty handlowe, obiekty produkcyjne i inne. Dzieki zastosowaniu odpowiednich rozwiązań konstrukcyjnych wpływających na ogólną sprawność kotłów (średnia sprawność eksploatacyjna przekracza 83%), jak również przez zastosowanie miału węgla kamiennego jako paliwa podstawowego mogą stanowić alternatywę dla kotłów typowo węglowych, olejowych i gazowych ze względu na koszty eksploatacji.

Dobór kotła do instalacji grzewczej:

Podstawą prawidłowego doboru kotła jest bilans cieplny obiektu, sporządzony zgodnie z normą ochrony cieplnej budynku. W przypadku doboru jednostek grzewczych do ogrzania obiektów wielobudynkowych, zaleca się przeprowadzenie bilansu cieplnego budynków, biorąc szczególnie pod uwagę straty wynikające z przesyłu ciepła do budynków. W tabeli podano dane techniczne, które również mogą stanowić podstawę dla określenia wielkości kotła. Dane te mają charakter orientacyjny i określone są dla pomieszczeń, których wysokość nie przekracza 3 m i założonych stratach ciepła na poziomie 110 W/m2. Przy doborze kotła należy uwzględnić 10-cio procentowy zapas mocy kotła w stosunku do faktycznego zapotrzebowania wynikającego z bilansu cieplnego budynku.

Zalecane paliwo: ekoret, retopal, eko-groszek oraz miały o podwyższonej kaloryczności.Uziarnienie 2-30mm.

GWARANCJA PRODUCENTA: 3 lata kocioł, 1 rok mechanizm tłokowy.

DARMOWA DOSTAWA - CAŁY KRAJ!
Napisz wiadomość

Napisz wiadomość

Uzupełnij adres e-mail Wpisz poprawny adres e-mail
Uzupełnij treść zapytania Treść zapytania musi być dłuższa niż 2 znaki
Dodaj załącznik
Max. 5MB, Dozwolone:jpg, jpeg, png, doc, docx, pdf, gif, html, txt.
Potwierdź, że jesteś człowiekiem
Pleszew
Krzysztof
Na Lento.pl od 22 kwi 2014
Strona użytkownika
Obserwuj
  • Wypromuj
  • Zgłoś naruszenie
  • Drukuj ulotkę
  • Edytuj/usuń
Zgłoś opinie